Němci chtějí žalovat Česko! Kvůli našemu pervitinu!

29.11.2012 12:30

Z bavorského pohledu příliš liberální drogové politice Česka připisují bavorští politici hlavní vinu za současný nárůst užívání a pašování pervitinu na území největší německé spolkové země. Tamním představitelům se nelíbí především to, že v České republice je od roku 2010 držení malého množství této drogy pro osobní potřebu pouze přestupkem, a ne už trestným činem.

Boom výroby pervitinu v Česku

To podle nich umožnilo v Česku boom výroby pervitinu, v Německu známém pod názvem krystal. Bavorští konzumenti a dealeři se pak naučili tuto rychle návykovou drogu obstarávat v nedalekém českém pohraničí, kde ji získají výrazně levněji než v Německu.

České úřady: Liberální drogovou politiku nemáme!

Ke změně tohoto přístupu Prahu v nedávné době opakovaně vyzval bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, který chce kvůli zaplavování Bavorska českým pervitinem zpřísnit i namátkové kontroly policie a celníků u hranice s ČR. Výzvy k většímu tlaku na české politiky podle Nordbayerischer Kurieru zaznívaly také na kongresu v Bayreuthu. České úřady tvrzení Bavorů o příliš liberální drogové politice ČR opakovaně odmítly.